News WDPO

Drone Racing Gliwice 2022 już za nami- Poznaj zwycięzców Wyścigu!

Za nami pierwsze zawody w ramach Pucharu Polski Dronów Wyścigowych FPV!

Puchar Polski Dronów Wyścigowych FPV - Drone Racing Gliwice 2022

Pierwsze zawody z cyklu Pucharów Polski 2022 odbędą się w Gliwicach już 5 czerwca 2022.

Pomagamy Ofiarom Wojny na Ukrainie

Pomagamy Matkom i Dzieciom, które uciekają przed wojną na Ukrainie. Zobacz jak możesz pomóc

Lotnisko dla dronów

Koncepcja lotniska dla dronów z pasem dla samolotów, dronepadami dla multirotorów oraz torem do wyścigów FPV

Zapis konferencji Razem w walce o czyste powietrze w Beskidach

Publikujemy nagranie z konferencji: "Razem w walce o czyste powietrze w Beskidach" która miała miejsce 10 września w Ustroniu.

 

Konferencja - Razem w walce o czyste powietrze w Beskidach

WDPO wraz z fundacją "Oddychaj Beskidami" jest organizatorem konferencji - Razem w walce o czyste powietrze w Beskidach. Dobre praktyki, Śląska Uchwała Antysmogowa, Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków.

WDPO i GZM - Podpisanie listu intencyjnego

W dniu 01.07.2021r. fundacja WDPO (World Drone Pilots Organization) zawarła porozumienie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią w sprawie wypracowania rozwiązań prawnych związanych z użytkowaniem platform bezzałogowych, testowaniem platform bezzałogowych oraz stymulowaniu zrównoważonego rozwoju technologii dronowych, w tym również podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa.

Drony - potencjał polskich technologii i usług

WDPO jako organizacja popularyzująca i promująca wykorzystanie nowoczesnych technologii dronowych wspierała GZM w zakresie organizacji logistyki lotów podczas konferencji, która odbyła się w dniu 2 lipca w ramach CEDD.

 

Konferencja: Efektywne wykorzystanie BSP w JST

WDPO wspólnie z marką DRONpol zaprasza na konferencję na której przedstawione zostaną możliwości wykorzystania dronów do zadań realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego. 

Rekomendacje w zakresie tworzenia scenariuszy krajowych

Komisja Europejska umożliwia tworzenie scenariuszy krajowych. WDPO opracowało rekomendacje dla krajowych nadzorów w zakresie tworzenia scenariuszy krajowych. Rekomendacje dotyczą sposobu konstruowania scenariuszy tak aby zawierały one wymagania formułowane w sposób modułowy.  

Szkolenie Search and Rescue - uzyskaj dotację

Wypełnij formularz i otrzymaj nawet 80% dotacji na szkolenie z technik poszukiwawczych i zarządzania kryzysowego - Search and Rescue.

Dronopl: jak JST mogą wykorzystywać drony w walce o czyste powietrze

Zapraszamy na konferencję Dronpol, podczas której dowiecie się państwo jak JST mogą walczyć o czyste powietrze wykorzystując do tego drony.